Алкоголізм: особливості лікування залежності

На сьогоднішній день алкоголізм є одним із найсерйозніших і найнебезпечніших захворювань. Він може виявлятись у представників різних вікових груп. Алкоголізм є сильною залежністю від спиртних напоїв, у своїй мозок людини сприймає прийом спиртних напоїв як необхідність підтримки нормального рівня життєдіяльності організму. Якщо не лікувати захворювання, то алкоголізм призводить до повної розбудови особистості, внаслідок якої формується залежна поведінка.

Сьогодні алкоголізм успішно лікується. Зробити це можна за умов стаціонару. Для цього рекомендується якомога раніше звернутися до наркологічного центру https://helprehab.org.ua/narkologichnij-centr-ternopil/.

З яких етапів складається лікування алкогольної залежності

Процес лікування складається з трьох важливих етапів, жоден з яких не може бути пропущений:

    • детоксикація. Даний етап є процедурою виведення етилового спирту та продуктів його розпаду з людського організму. Детоксикація дозволяє зняти абстинентний синдром, повернути людині нормальне самопочуття, працездатність та гарний настрій. Процедуру зазвичай проводять за умов стаціонару, але у легких випадках можна поставити крапельницю і вдома;
    • реабілітація. Детоксикація дозволяє лише тимчасово полегшити стан хворого, позбавивши його продуктів розпаду спирту. Для повного оздоровлення необхідно проводити реабілітаційні програми — курси лікування, спрямовані на повне позбавлення залежності;
    • постреабілітаційна підтримка. Реабілітаційні програми дозволяють пацієнту повернутися до звичного способу життя, але різкий перехід до цього загрожує зривами та порушеннями психіки. Тому важливо, щоб із хворим працював досвідчений психотерапевт, який навчить його знову будувати комунікацію з людьми, ставити цілі та досягати їх, жити повним життям та ін.

Які методи лікування використовуються

У сучасних наркологічних центрах після процедури детоксикації використовують різні методи лікування. Одним із найефективніших є медикаментозна терапія, тобто лікування за допомогою ліків. Останні діють по-різному. Наприклад, більшість із них спрямовані на блокування центрів головного мозку, які відповідають за ейфорію. Вона зазвичай підкріплюється психотерапією. Є й екзотичніші способи лікування від алкогольної залежності. Наприклад, це гіпноз. У цьому випадку фахівець шляхом гіпнозу вводить хворого в транс, після чого вселяє йому установку про те, що алкоголь є сильною отрутою, яка може призвести до смерті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code