Без зайвих хвилювань: 7 принципів фінансової незалежності

Без лишних волнений: 7 принципов финансовой независимости

Уродженець американського середнього заходу Джошуа Кеннон – практик і теоретик інвестування. Юність він провів за вивченням фінансів, економіки і паралельно інвестував в акції та інші активи, будучи студентом. Нині Джошуа Кеннон є автором кількох видань про інвестування і співвласником компанії з управління активами . Джошуа Кеннон розробляє ідею розумного інвестування, яким рухають дисципліна і терпіння.

Більшість ваших уявлень про гроші, прибутки і багатство – неправда. Багато плутають високий заробіток з багатством і не думають про розподіл активів при інвестуванні, і згодом виявляється, що професійні атлети, які заробляють 20 мільйонів в рік, швидко стають банкрутами, а водії автобусів виходять на пенсію з володіють мультимільйонними рахунком і не турбуються про майбутнє. В той час як знання секретів фінансової незалежності допоможе позбутися тієї особливої тривоги за гроші, яка зараз охоплює багатьох.

1. Заробіток – це не багатство

Більшість людей вірять, що ключем до багатства є високооплачувана робота. Так, накопичувати активи легше, якщо у вас високий заробіток, але справжнім секретом збільшення активів є скорочення витрат. Це кліше, проте саме в ньому закладена фундаментальна, абсолютна, незаперечна реальність грошей. І тут ви повинні точно розуміти, що дохід – це не багатство. Адже що таке багатство? Моє визначення: це частина чистих активів, яка генерує прибуток, дохід і дивіденди без вашої участі. Якщо ви лікар або юрист, то вам необхідні довгі роки навчання та роботи, щоб ваш заробіток підвищився до пристойного рівня. Але якщо у вас ряд компаній, автомийка, паркінг, акції, нерухомість, які генерують прибуток, то ви можете сісти біля басейну і розслабитися. Реальна їхня цінність в тому, що ви можете підтримувати свій стиль життя, не працюючи.

Рівень багатства вимірюється тим часом, який ви можете провести за його рахунок, не маючи додаткових заробітків. Іншими словами, якщо ви припиніть працювати прямо зараз, то як довго зможете жити колишнім життям, з тією ж регулярністю відвідуючи ресторани, купуючи автомобілі, комп’ютерні ігри і оплачуючи курси гри на фортепіано? Зрозумійте, як ви можете витрачати менше при підвищенні заробітку, і це буде ваш перший крок на шляху до фінансової незалежності.

2. У вас повинні бути додаткові кошти для інвестування

Успішне інвестування полягає в тому, що приходить час досягнення критичної маси коштів, та дивіденди, які ви отримуєте зі своїх активів, змінюють ваше життя. Наприклад, 10% від $10 тисяч – це всього лише 1000 (до виплати податків), сума, навряд чи гідна суєти, але той же відсоток виплати з мільйонного портфоліо – це вже сто тисяч, і над досягненням цього показника вже варто подумати.

Накопичення активів і досягнення фінансової незалежності – довгий і повільний процес. Ви рухаєтеся маленькими кроками, кожен день скорочуєте витрати, генеруєте додатковий дохід, і в якийсь момент його розмір стає значним. Єдиний шлях збільшити суму, яка залишається у вас до кінця місяця – це або збільшити дохід (вашу зарплату, процент, кількість оплачуваних годин) або зменшити споживання. І все. Запишіть це. Обведіть у рамку. Ваш вибір – збільшити прибуток, зменшити витрати або все це разом.

3. Справжнє багатство – це контроль над часом

Як дізнатися, що ви дійсно багаті? В той момент, коли ви повністю контролюєте режим вашого дня. Щоранку, коли ви з’являєтеся в офісі, клініці, студії або будь-якому іншому місці роботи, ви повинні відчувати себе так, ніби ви відкриваєте різдвяний подарунок, ніби ви повертаєте ключ в двері вашого нового будинку. Якщо ви знайдете професію, яка дає вам відчуття, якщо ви впорядкували грошові справи, це дає вам величезну перевагу. Адже ви можете працювати 10, 15, 18 годин в день – і не від безвиході, чи тому що ви хочете нову машину, а просто тому, що ви насолоджуєтеся процесом і тим, що створюєте.

4. Шкільні оцінки не мають нічого спільного з багатством і фінансовою незалежністю

Згідно з десятирічним дослідженнями професора Томаса Стенлі шкільні оцінки не корелюють з економічним процвітанням і успіхом (за винятком медицини і юриспруденції). Але не можна сказати, що освіта не важливо. Важливо, ще й як! Більш ніж 90% списку американських мільйонерів мають ступінь бакалавра. Вчителі, батьки і репетитори продовжують запевняти учнів, що якщо у них не буде «п’ятірок», то вони не досягнуть успіху. Однак крім оцінок, найважливішу роль відіграє креативне мислення, відповідальна за вражаючі відкриття, поліпшення життя суспільства і оригінальні рішення, які всі інші втрачають.

5. Вам потрібен правильний партнер для досягнення мети

Неважливо, наскільки ви успішні, ваша боротьба за фінансову незалежність буде виправданою лише в тому випадку, якщо ваш партнер так само дисциплінований, ощадливий і орієнтований на інвестиції. Вам потрібна така підтримка», щоб ви могли піти на будь-який ризик і знати, що, незважаючи на наслідки, хтось буде чекати вас вдома і любити без умов. Як ви можете зосередитися на роботі і творенні того життя, про яку завжди мріяли, якщо постійно хвилюєтеся про домашній атмосфері? Це може звучати дивно, але колосальна частка успіху базується на збігу темпераменту і психології.

6. Нішеві ринки не гламурно, зате прибутковими

Бізнесмени відмінно заробляють, якщо вони займають економічну нішу, яку всі інші пропустили, точно як тварини в природі. Часто такі ніші неймовірно прибутковими, але недолік їх в тому, що ви не розповісте про свою роботу на коктейльній вечірці. Прикладів безліч. Візьмемо Сема Уолтона. Він перетворив магазинчик «все по 10 центів» в Арканзасі в одну з найбільших рітейл-мереж в світі і створив сімейний капітал розміром в $125 мільярдів. Немає нічого дивного в продажах шлепок по 50 центів або дешевих одеколонів, однак Уолтон поставив собі чітку мету – доставляти доступні товари кожному американцю.

Важко повірити, але висока ймовірність, що найбагатші люди вашого міста – це власник магазину побутової техніки або водопровідник, а не самий високооплачуваний доктор. Все тому, що лікарі змушені багато витрачати, щоб показати клієнтам свою успішність, а ось сантехнік не зобов’язаний, тому надлишок коштів він вкладає в прибуткові активи. Про це вам в школі не розкажуть.

7. Підтримуйте своїх успішних дітей

Подумайте про систему підтримки, яку ви влаштовуєте для своїх дітей. Наприклад, ваш син став лікарем, дочка – адвокатом, і ви говорите, що їм не потрібні ваші гроші, і в той же час оплачуєте харчування, квартплату третій дитині, яка сидить вдома і не може знайти роботу. Якщо ваша дитина не справляється зі своїми фінансовими потребами, ви не виправите ситуацію, даючи йому гроші, лише погіршить її. Адже у нього не буде стимулу розвиватися, якщо він знає, що батько завжди виручить його.

Джерело: thebalance.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code