Джон Грей: «Ми можемо зробити одне одного щасливішими, але ми не відповідальні за те, якщо наша друга половинка нещасна»

Джон Грей: «Мы можем сделать друг друга счастливее, но мы не ответственны за то, если наша вторая половинка несчастна»

Минулого тижня в Києві зі своїм семінаром побував Джон Грей, відомий у світі експерт в області сімейних відносин, психолог, автор книг про проблему взаємин чоловіків і жінок, у тому числі «Чоловіки з Марса, жінки з Венери». Ексклюзивно для WoMo містер Грей розповідає про свою сім’ю і ділиться порадами, як зберегти гармонійні стосунки в парі, де і чоловік, і жінка — сильні лідери.

Мій перший шлюб тривав два роки. Ми з дружиною, обидва психологи, намагалися застосувати на практиці все, що знали в теорії. І в результаті зруйнували наші відносини. В університеті нас учили, що жінки — такі ж, як і чоловіки. І навпаки. Коли ми розлучилися, я задав собі питання: «Що пішло не так?». Я зрозумів, що чекав від неї, що вона буде вести себе так само, як я. Ми не розуміли, що ми різні! Проблема американських вузів у тому, що вони не вчать психологів того, що чоловіки і жінки різні. Те, що підходить одним, не підходить іншим. Це нонсенс! Я не раз бачив, як однаковий підхід в психотерапії руйнує сім’ї.

Побудова сім’ї — це справжнє мистецтво, але в наш час це ще і величезний виклик, особливо для працюючих матерів. Справа в тому, що їм дуже непросто знайти баланс між гормонами, що відповідають за емоції щастя — окситоцином і естрогеном. Коли порушений баланс, ви відчуваєте втому, брак енергії. Працюючі мами жонглюють своїми обов’язками, як скляними кулями, але важливо пам’ятати про свій організм і самопочуття. Сучасні жінки не прагнуть вийти заміж за заможних чоловіків. Сьогодні для них першочерговим критерієм є те, наскільки чоловік володіє навичками побудови відносин, тому що провівши цілий день на роботі, їм хочеться повернутися в будинок, де панує гармонія. І цьому є цілком з’ясовні біологічні причини.

Правила для подружжя, що володіють спільним бізнесом

Пари, які разом ведуть спільний бізнес, стикаються з однією проблемою — як розмежувати особисте і роботу. І чоловікам, і жінкам варто відключатися від справ поза робочий час і навпаки. Це мудрість, яка приходить з роками. Так, ми повинні старанно працювати, але ми повинні і відпочивати. Нашому мозку необхідна перепочинок. А якщо він буде функціонувати в режимі «non stop business», незабаром настане повне виснаження і вигорання. А, крім того, у відносинах почнуться проблеми: зникне любов, терпіння, ніжність. Тут потрібно чітко розуміти, що чоловіки і жінки по-різному переключаються з режиму «робота» в режим «будинок». Після того, як чоловік прийшов втомлений з роботи, йому потрібно відновити свій рівень тестостерону. Для цього йому достатньо буде від 30 хвилин до години відпочинку без зайвих розмов і розпитувань про те, як пройшов день.

З жінками зовсім інша історія. Вони набагато складніше… Як правило, у жінок активно виробляється тестостерон, поки вона зайнята справами на роботі. Тому після роботи у них спостерігається знижений рівень окситоцину і естрогену. Якщо жінка повернеться з роботи і буде продовжувати вирішувати свої бізнес-завдання в тиші, у неї як і раніше буде вироблятися тестостерон. Але якщо вона, замість того, щоб смикати чоловіка з питаннями, візьме телефон, дзвонить своїй подрузі (яка ніяк не пов’язана з її бізнесом) і розповість про те, як пройшов її день, — проблема вирішена.

Коли ви ділитеся своїми почуттями, у вас виробляється естроген. Коли вирішуєте завдання — тестостерон.

Правила спільного життя для лідерів по натурі

Я цілком і повністю поділяю ідею гендерної рівності. Але гендерна рівність зовсім не означає, що чоловіки і жінки однакові. Потрібно розуміти і поважати відмінності інших людей, адже це те, що робить нас прекрасними. Чоловіка треба просити про допомогу. Просто поставте йому питання: «Не міг би ти мені допомогти, будь ласка?». І він зверне гори заради вас, а в крові підніметься рівень тестостерону. Але багатьом сучасним жінкам не подобається просити про допомогу, їм здається, що таким чином вони будуть виглядати слабкими. Однак тільки таким способом ви зможете змусити чоловіка зробити для вас щось більше. Це як закон гравітації — він є і все. Головне, щоб такі прохання не переростали у закиди, докори і звинувачення. Тому просіть про допомогу з посмішкою і, в свою чергу, не давайте чоловікові дуже багато. Велика помилка, яку здійснюють жінки, — самопожертва заради чоловіка. Ваше життя не має крутитися навколо нього одного.

Щоб зробити свою дружину щасливішими, дати їй більше сил і енергії, я намагаюся більше слухати її, прошу поділитися зі мною своїми переживаннями. Зі свого боку, вона дає мені знати, що я — хороший чоловік, який відбувся успішний чоловік.

Чого хочуть люди? Любові. Але проблема в тому, що ми не володіємо навичками, як зберегти цю любов, ось чому кількість розлучень таке страхітливе.

Правила виховання дітей

Кращий приклад, який ви можете дати своїм дітям, — ваш особистий, коли дитина бачить, що ви щасливі зі своєю другою половиною. Тоді ваш син думає: «Я зможу зробити жінку щасливою», а донька: «Я гідна того, щоб мене любили і піклувалися про мене, прохання про допомогу не зробить мене слабкою».

Моя молодша дочка Лорен веде блог на моєму сайті, у неї є своя думка, але вона завжди прислухається до мене. Старша дочка Шеннон — психотерапевт, а середня, Джулія, — івент-координатор. Всі вони працюють разом зі мною і допомагають моєму бізнесу процвітати. З дочками у мене прекрасні стосунки, вони постійно зі мною радяться. Знаєте, наречений моєї молодшої дочки знімає мої відеолекції. Так от, під час зйомок я даю такі поради, щоб він зрозумів, вони адресовані і йому в тому числі.

Правила щасливого 30-річного шлюбу

Зі своєю другою дружиною Бонні я знайомий 38 років. Вона — моя перша любов. І я хотів одружитися на ній, але ми розлучилися. Я одружився на іншій жінці, а через пару років, як я вже говорив, я повернувся до Бонні. Я — живий приклад того, чого навчаю і розповідаю іншим людям. Я не теоретик. Я не вчу своїх студентів, якою має бути життя. Я і живу таким життям! Знаєте, наука про сімейне життя, як комп’ютери. Якщо ти не знаєш, з якого боку підійти до нього, чекай біди.

Ось мої правила, якими хочу поділитися з вами:

1. Дайте собі час на те, щоб вивчити потреби свого партнера. І зрозумійте, що вони можуть відрізнятися від ваших.

2. Чоловіки, знаходите час на те, щоб вислухати свою дружину. Коли вона ділиться з вами, говорите: «Розкажи мені більше», «А далі?» і «Допоможи мені краще зрозуміти це». Жінкам просто необхідно більше виговорюватися.

3. Пам’ятайте, що жінок радують не щедрі подарунки, а приємні дрібниці. Одна троянда чи двадцять, неважливо, головне — частота. Компліменти, обійми, планування побачень — все це важливо для жінок. Чоловіки навіть не уявляють собі, наскільки. У свою чергу, жінки, не вимагайте від чоловіків більшого, якщо ви відчуваєте себе нещасною. Інакше їм буде здаватися, що ви в чомусь звинувачуєте. Не звинувачуйте свого чоловіка, якщо ви відчуваєте себе нещасною. Відносини — це не «ти повинен зробити мене щасливою», стосунки — це «ти робиш мене щасливішим». Ми можемо зробити одне одного щасливішими, але ми не відповідальні за те, якщо наша друга половинка нещасна.

Розмовляла Тетяна Касьян

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code