ОМКФ: 10 фільмів, які ви не можете пропустити

ОМКФ: 10 фильмов, которые вы не можете пропустить

Завтра у Одесі стартує головна подія українського кинолета — Одеський міжнародний кінофестиваль. У цьому році на ОМКФ буде показано 114 фільмів з 36 країн і з 4 континентів (Азія, Європа, Північна і Південна Америка). З них 37 короткометражних і 77 повнометражних. Самий короткий фільм — 1 хвилина, найдовший — 162. У програмах 3 експериментальних фільму, 6 ТБ-серіалів, 17 анімаційних фільмів, 18 документальних картин, 70 художніх кінострічок, а також дитячі фільми, про які ми писали раніше. Якщо ви вже сидите на валізах, а, може бути, вже попиваєте фраппе на Ланжероні, але досі не вибрали, які фільми відвідати, ось вам наші рекомендації.

Маргарита

Дата показу: 15 липня

Трагікомедія «Маргарита» — п’ята повнометражна робота режисера Джанноли, яка боролася за «Золотого Лева» 71-го Венеціанського фестивалю. У центрі сюжету історія ексцентричної багачки, яка пристрасно любить музику, проводить у своєму будинку концерти і мріє співати в опері. Існує лише одна проблема: Маргарита Дюпон виключно погана співачка, а все її оточення з меркантильних міркувань не зізнається їй у цьому. Прототипом головної героїні стала реальна жінка – американка Флоренс Фостер Дженкінс, виконання арії якій режисер почув одного разу по радіо. Цікаво, що зовсім незабаром у нас буде можливість оцінити ще один фільм про цю співачку, яку довелося зіграти Меріл Стріп.

Світське життя

Дата показу: 16 липня

В рамках секції «Гала-прем’єри», пройде прем’єра фільму Вуді Аллена «Світське життя», яка у цьому році відкривала 69-й Каннський кінофестиваль. 1930-ті роки. Молодий чоловік приїжджає з Нью-Йорка в Голлівуд, сподіваючись знайти роботу в кіноіндустрії. У Лос-Анджелесі він закохується і виявляє себе в самому центрі виру бурхливого світського життя і подій, що визначили дух того часу. Разом з Джессі Айзенбергом, який грає головного героя, на екрані з’являється ціла плеяда голлівудських зірок — Крістен Стюарт, Блейк Лайвлі, Стів Карелл та інші.

Тоні Эрдманн

Дата показу: 18 липня

Колишній вчитель музики, веселун і вигадник Вінфрід, вирішує розвеселити дочка, успішного бізнес-консультанта одного з престижних німецьких корпорацій в Румунії, яка, на його думку, стала дуже серйозною. Щоб привернути її увагу, він зображує те Посла Німеччини, то ексцентричного бізнес-тренера Тоні Эрдманна. Своїми смішними та несподіваними витівками він сподівається змінити її уявлення про життя і завоювати її серце. Німецько-австрійський фільм Марен Аде був удостоєний Призу ФИПРЕССЫ на Канському фестивалі цього року.

Франкофонія

Дати показу: 18 і 22 липня

 

Документально-ігровий фільм Олександра Сокурова «Франкофонія» була представлена в конкурсній програмі 72-го Венеціанського фестивалю, на якому завоювала дві нагороди. У центрі сюжету – музей «Лувр» під час німецької окупації і в наші дні. У низці історичних зведень, постарених постановочних кадрів Сокуров в ролі оповідача веде глядача музейним коридорами, задаючись питанням – яку ціну потрібно заплатити, щоб врятувати культуру.

Моя бабуся Фанні Каплан

Дата показу: 19 липня

За сюжетом стрічки (і, за словами її творців, згідно з історичними свідченнями, які їм вдалося відшукати) у звільненій з царської каторги революціонерки Фанні Каплан, яка приїхала поправити здоров’я в кримський санаторій, зав’язується пристрасний роман з головним лікарем. Ним виявився не хто інший, як молодший брат Леніна Дмитро. Однією з примітних особливостей «Моєї бабусі Фанні Каплан» є підбір виконавців. Так, образ Дмитра Ульянова втілив Мирослав Слабошпицький, в інших ролях також можна буде побачити представників української режисури: Романа Ширмана, Геннадія Кофмана і Влада Троїцького.

Привіт з Фукусіми

Дата показу: 19 липня

Молода німкеня Марі збігає в Фукусіму, щоб змінити своє життя. Вона працює в організації «Clowns4Help» в надії розважити людей, що вижили після атомної катастрофи 2011 р., які досі проживають у притулках. Вже скоро Марі розуміє, що вона не в силах зробити цю трагедію менш виснажливою. Але замість того, щоб втекти, Марі вирішує залишитися зі сварливою старої Сатомі, останньої гейшею Фукусіми, яка за власним бажанням повернулася в свій зруйнований будинок в радіоактивній Зоні відчуження. Обидві жінки – зовсім різні, але кожна з них по-своєму стала заручницею свого минулого і повинна зрозуміти, як позбутися від почуття провини і тягаря пам’яті. Картина показувалася у програмі «Panorama Special» на 66-му Берлінському кінофестивалі і завоювала дві нагороди.

Гніздо горлиці

Дата показу: 20 липня

Продакшн українського фільму стартував ще в 2013 році, а зйомки неодноразово переривалися. При цьому свою роль в успішному завершенні зіграв і Одеський кінофестиваль: два роки тому, на п’ятому ОМКФ, картина отримала головну нагороду програми Work in Progress – конкурсу кінопроектів, які перебувають у стадії зйомок. «Гніздо горлиці» було оголошено переможцем в день, коли стало відомо про трагічну загибель Віталія Лінецького, що виконував в картині головну чоловічу роль. Історія розповідає про українську жінку Дарині, яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім’ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім’я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка завагітніла від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього в Італії Дар’я зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні відносини. Коли Дарина повертається з Італії вона виявляє, що теж вагітна

Я, Деніел Блейк

Дата показу: 22 липня

Соціальна драма Кена Лоуча, розповідає про боротьбу «маленької людини» проти системи. Потребуючи державної допомоги після інфаркту, 59-річний Деніел стикається з байдужістю і нелюдяністю бюрократичної машини. В цьому році картина завоювала «Золоту пальмову гілку» на 69-му Каннському фестивалі. Для європейського класика гостросоціального кіно ця вже друга нагорода. У 2006 році Лоуч отримав «Золоту пальмову гілку» за фільм «Вітер, що гойдає верес».

Море у вогні

Дата показу: 22 і 23 липня

Головний тріумфатор Берлінського МКФ, який отримав, крім «Золотого ведмедя», нагороди Екуменічного журі та «Міжнародної Амністії». Фільм оповідає про 12-річному Самуеле, який живе на острові в Середземному морі. Як і всі хлопці його віку, він любить лазити по скелях на узбережжі і грати з рогаткою. Але його будинок не такий, як всі інші острови. Роками він був притулком для людей, які намагаються перебратися з Африки в занадто малих і старих човнах. Острів Лампедуза перетворився в символ переселення біженців в Європу, їх надій, поневірянь і долю тисяч емігрантів. Ці люди шукають мир, свободу і щастя, і все ж час від часу на суші виявляються тільки їх мертві тіла.

План Меггі

Дата показу: 23 липня

Фільм дня закриття ОМКФ. Меггі хоче стати матір’ю і планує вдатися до штучного запліднення, але її плани порушуються, коли вона знайомиться з антропологом Джоном, які перебувають у нещасливому шлюбі з Жоржеттою. Меггі виходить заміж за Джона, але через якийсь час починає відчувати себе нещасною, і в неї виникає новий план. У головних ролях: Ітан Хоук і Джуліанна Мур.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code