«Якщо вона сама вийде на вулицю, я її вб’ю»: 6 чоловіків про права жінок в Йорданії

«Если она сама выйдет на улицу, я ее убью»: 6 мужчин о правах женщин в Иордании

Те, що в світі немає на сьогоднішній день гендерної рівності (можливо, за винятком Ісландії), ні для кого не секрет. Але є країни, де ця проблема вимірюється навіть не в однаковій оплаті праці, а в таких елементарних, здавалося б, речі, як право вибору, право вийти з дому, право влаштуватися на роботу. В Йорданії таких прав у жінок просто немає, якщо судити по експерименту видання Deutsche Welle.

Журналіст DW Джаафар Абдул Карім, перебуваючи на одній з вулиць Аммана, поставив проходять повз чоловікам всього одне питання: що б вони зробили, якби їх сестра, наприклад, вирішила піти на роботу або переїхати в інше місто? І ось які відповіді він почув:

Це неможливо, тому що жінка не повинна залишати будинок сама, без супроводу чоловіка. Я ж чоловік. А Бог та Пророк не говорили, що чоловікові потрібно супровід.

Це заборонено. Це стосується питання честі. В будинку є чоловік, і він повинен ходити на роботу. Якщо вона порушить це правило, я його застрелю. Я зроблю це. Я уб’ю її. І мій батько, мої дядьки, родичі дадуть мені право зробити це. Та ні, це не помилка! Це наша гідність. У неї немає прав робити все, що вона хоче. Вона ж дівчина.

Чоловік може жити сам і працювати. А жінка — ні. Такі наші традиції та звичаї.

Яким чоловіком я буду, якщо дозволю їй це зробити? Це моє гідність! А гідність понад усе. Моє гідність буде знищено, якщо я дозволю сестрі провести ніч поза нашого будинку.

Для нас, мешканців Сходу, небажано, щоб жінка працювала допізна або сама виходила з дому. І немає ніяких відповідей на питання «чому». Це все одно що сонце сяє вдень і не світить вночі. Такі наші переконання.

Тільки один чоловік помітив, що жінка може самостійно пересуватись, якщо нічого не загрожує її життю: «Якщо місце безпечне, немає ніяких військових конфліктів або чогось подібного, то чому ні?»

Коли ж журналіст попросив кожного з опитуваних чоловіків пояснити, чому так відбувається, жоден з них не зміг назвати хоча б одну раціональну причину, — «просто так прийнято, і немає жодних пояснень». Ніяких пояснень немає. А забобони і нав’язані понад традиції, що сприяють такому явищу, як феміцид, є.

Згідно з Індексом гендерного розриву (The Global Gender Gap Report), Йорданія займає 134 місце зі 144-х країн за показником рівноправності статей. Для порівняння, Україна знаходиться на 69-му місці, а ось лідирують, звичайно ж, Ісландія, Фінляндія та Норвегія.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code