Як підготувати цікаву презентацію

Метою презентації в бізнесі є залучення аудиторії. Звичайно, можна спробувати розрядити обстановку жартами, бесідою зі слухачами, але якщо їх не зацікавить сам виступ, будь-які маневри виявляться провальними. Однак існує кілька простих технік, які можуть зробити вашу презентацію по-справжньому цікавою для кожної людини, що сидить в аудиторії.
1. Почніть зі сценарію
Багато оратори починають з того, що відразу ж починають створювати слайди презентації і наповнюють їх текстом. Це помилка. Для початку краще зробити начерк або сценарій ваших основних меседжів, після чого згідно з цим планом починати готувати слайди, підбирати графіки та ілюстрації, які найкраще відображають ваші ідеї. Такий метод дозволить послідовно продумати презентацію від початку і до кінця і запобіжить хаотичність виступу.
2. Визначте загальні інтереси
Говорити про якісь речі, цифрах і фактах мало, адже це не завжди може бути зрозуміло аудиторії. Ось для чого, продумуючи свій виступ, треба уявити, наскільки це буде доступно слухачам і як це буде стосуватися їх особистих чи професійних інтересів.
3. Заохочуйте дискусію
Гарна презентація виглядає зовсім не як презентація, а як активна дискусія чи бесіда. Тому у своєму виступі краще уникати термінології, це вірний шлях відразу ж втратити увагу. Замість цього потрібно створити атмосферу неформального спілкування, в якому міг взяти участь кожен слухач.
4. Розповідайте історії
З незапам’ятних часів розказані або написані історії — кращий спосіб заволодіти увагою слухача або читача. Люди люблять розповіді і хочуть дізнатися, чим же все закінчиться. Тому, щоб залишитися на одній хвилі зі своєю аудиторією, свою презентацію краще побудувати як історію — з початком, серединою, кульмінацією і ув’язненням. І все це, звичайно ж, підкріплювати візуальними прикладами: фото і графікою. Головний принцип — менше статистики, даних і фактів, що більше прикладів, які будуть зрозумілі аудиторії.
Читайте також: Як зробити робоче зібрання цікавим
5. Опрацюйте свої слайди
Наочність дуже важлива в презентації, вона повинна підкріплювати сказане. При цьому слайди мають бути цікаво оформленими, але разом з тим простими і зрозумілими, щоб аудиторії не доводилося розриватися і вибирати — то вивчати графіки, то слухати оратора. Тому фотографії повинні бути хорошої дозволу, бажано на чорному або білому тлі, а ефект анімації повинен застосовуватися лише для появи і зникнення слайдів.
6. Репетируйте
Щоб відмінно провести презентацію, потрібно ретельно її відрепетирувати. А це означає досконально вивчити свій план/сценарій і текст, щоб не було незручних пауз і зупинок. Проводячи репетиції, бажано тримати ноутбук з презентацією перед очима, це позбавить вас від почуття, що потрібно обернутися і подивитися, що ж там позаду на слайдах. Той же самий підхід використовувати і під час свого виступу. Пам’ятайте, що постійне одергивание себе, зайві жести і рухи видають непевність оратора і розсіюють увагу слухачів.
7. Приготуйтеся заздалегідь
В день виступу краще раніше прибути на місце проведення презентації. Не варто в останні хвилини змінювати слайди, якщо тільки ви не будете впевнені, що не зіб’єтеся. Огляньте приміщення, де буде проходити виступ, як виглядає проекція слайдів — де починається і закінчується. І пам’ятайте, у жодному разі не можна перекривати проецируемое зображення. Інакше аудиторії буде здаватися, що вони бачать перед собою не лідера або керівника, а новачка.
Читайте також: Що допомагає виглядати більш впевненим і впливовим
За матеріалами: inc.com