Пластборд: огляд Union та інших фірм пластикових скейтборду. Тонкощі вибору пластборда для дітей
Пластборд, або пенні борд, вже встиг стати популярним серед просунутої молоді, дітей та дорослих райдерів, завоювавши любов аудиторії легкістю, компактністю і зручністю транспортування. Цей тип круїзерів дійсно може замінити дерев’яні дошки» в аматорському катанні. З допомогою пенні борда легко можна освоїти прості трюки або колесити по місту, а при необхідності просто помістити його в сумку.
Розглянемо, які є тонкощі вибору пластборда для дітей і дорослих, що варто врахувати при зміні звичайного скейта на пластиковий, які переваги і недоліки є у популярних сьогодні пенні бордів. Огляд Union та інших фірм пластикових скейтборду, а також корисні рекомендації допоможуть розібратися у виборі підходящої для катання моделі.
Що це таке?
Пенні борд, або пластборд, — це скейт з полімерних матеріалів, розроблений спеціально для катання по рівному, твердому покриттю. На нього встановлюються дуже м’які, класу 78A, і широкі колеса, що мають діаметр 59 мм. Вони добре згладжують нерівності, ямки, шви плитки або невеликі тріщини на асфальті. На круїзери пенні борди встановлюють гоночні підшипники, бажано не нижче 7 класу, зазвичай розбірні — їх простіше обслуговувати в ході експлуатації.
Траки на пластбордах мають Т-подібну форму, виготовлені зі сплаву алюмінію. Профіль у них високий, в комплекті йдуть бушінги з еластичного, м’якого поліуретану. Вони забезпечують оптимальну амортизацію навіть на не дуже якісному дорожньому покритті. Підвіска на пластбордах регульована, що дозволяє підбирати оптимальну жорсткість ходу. Для цього кингпины затягують або послаблюють.
Пенні борди придбали велику популярність через свою універсальність. Вони добре підходять для використання в якості трюкових моделей, зручні і для дорослих, і для дітей, дуже гнучкі і практично ніколи не ламаються.
Відмінності від класичного скейта
Пластиковий скейтборд відрізняється від класичного в першу чергу розмірами деки – вона коротша, і людині з великим розміром ноги може здатися надмірно мініатюрною. Також платформа має меншу ширину, що дозволяє забезпечити максимальну маневреність. Крім того, у неї є киктейл — особливий «хвіст» з одного боку, надає дошці форму, схожу з силуетом риби. У класичних версій такі загини є з обох сторін дошки.
Звичайний скейт виготовляється з багатошарової фанери, пластмасовий має однорідну полімерну деку. Вона відразу оснащується рифленої платформи, що забезпечує максимальне зчеплення, і не потребує додаткового гриптейле.
Пластборды оптимальні для міського катання, тоді як звичайні дошки орієнтовані переважно на виконання стрибків і трюків.
Ці моделі можна назвати універсальними і всепогодными, вони не бояться вологи, бруду, пилу. В іншому круїзери такого типу не мають значних відмінностей з іншими типами скейтів.
Переваги і недоліки
Серед очевидних переваг пластбордов можна відзначити:
- мала вага і компактні габарити;
- міцний пластик з шорстким покриттям, що забезпечує хороше зчеплення;
- вологостійкість, простоту в догляді;
- адаптованість до виконання трюків;
- оригінальний дизайн і різноманітність забарвлень;
- відсутність ризику торкання деки колесами;
- швидкісні поліуретанові колеса;
- високу міцність бушинга;
- плавний та рівний хід;
- зручність транспортування;
- відсутність вікових обмежень — підходить дітям, підліткам, дорослим;
- мінімальні зусилля при навчанні катання.
Не обходиться і без недоліків. Пенні борди мають довжину дошки не більше 60 см, що робить їх не дуже зручними для дорослих райдерів з великим розміром ноги. Крім того, у цих скейтів швидше зношуються колеса.
Огляд брендів
Складаючи огляд провідних виробників пластбордов, неможливо не згадати наступні фірми.
Penny
Фірма, яка придумала пластборды. Бренд заснований в 1973 році в Австралії випускає на поточний момент дошки діаметром 22″, 27″, 36″. Пенні борди витримують навіть вагу автомобіля, дуже гнучкі і при цьому міцні.
Випускається 4 лінійки продукції з різним дизайном — однотонні, напівпрозорі, в смужку. Моделі підходять для виконання таких трюків, як оллі, стрибки з тротуарів. Проте продукцію складно назвати доступною — ціна відповідає якості товару.
Union
Російська фірма, що випускає пластборды з 2007 року. В наявності моделі на 22,5″ і 27″, колеса більш жорсткі — 83A, але зі стандартним діаметром. В цілому це хороші бюджетні дошки, виготовлені з дуже міцного, гнучкого пластику. В різноманітності дизайну вітчизняний виробник трохи поступається, але у нього є моделі з продсветкой коліс або прозорими деками.
Stereo
Американський виробник, що випускає мініатюрні пластборды з довжиною деки 22,5″. Замість розмаїття розмірного ряду фірма зробила ставку на ексклюзивний дизайн.
Тонкощі вибору для дітей і дорослих
Всі пенні борди діляться на 2 групи — за розмірами. Для дітей до 12 років вибирається дека довжиною 56 см, для підлітків і дорослих людей — 66-71 див. Діаметра коліс і висоти деки на будь-якій з моделей вистачить для доріжок і треку, скейт-парку, і звичайного міського катання. Круїзери з великої пластикової декою — лонгборди, годяться і для споглядання ландшафту, неспішних прогулянок.
Також при виборі потрібно звертати увагу на клас підшипників.
У самих бюджетних моделей стоять Abec 5, не найкращий варіант для інтенсивних навантажень на деку. Abec 7 або Abec 9 демонструють більш високий клас, дозволяють розвивати високу швидкість і кататися з комфортом. Траки повинні мати алюмінієву підвіску — сталеві та пластикові аналоги краще відразу відкинути, вони не ставляться на фірмову продукцію високого класу.
Варто гнатися за оригінальним Pennyboard – кожен вирішує для себе сам. Насправді, кожному райдеру хочеться мати в своєму розпорядженні фірмовий пластборд від лідера ринку. Але якщо бюджет не дозволяє, вітчизняний Union покаже не гірші результати в катанні і при цьому обійдеться куди дешевше. Копії фірмової продукції коштують від 1000 до 5000 рублів, але якість комплектуючих може бути вельми сумнівним.
Про те, як вибрати пластборд, дивіться у наступному відео.