Чому лак на нігтях пузириться? Чому з’являються бульбашки після нанесення і висихання? Як цього уникнути?
Красивий манікюр є невід’ємним атрибутом стильною доглянутої жінки. Проте буває так, що, покривши нігті декоративним лаком, ви раптом бачите, що він починає пузиритися. Тоді доводиться освіжати манікюр заново. Зупинимося докладніше на причинах, за якими таке трапляється.
Причини
Фахівці з нейл-декору стверджують, що навіть аж ніяк не дешевий відомий брендовий лак може в будь-який момент почати пузиритися, тому є цілий ряд причин.
- Потряхіваніе флакона. Багато жінок струшують флакон з лаком по вертикалі, це викликає попадання в нього повітря, який потім і призводить до виникнення некрасивих бульбашок.
- Вода. Якщо в упаковку з декоративним покриттям проникла волога, то вона нерідко стає причиною того, що на поверхні утворюються бульбашки.
- До речі, вологі руки теж можуть бути причиною бульбашок. Якщо незадовго до манікюру ви вимили руки, то їх слід якомога ретельніше просушити – шкіра має особливість вбирати воду, а через деякий час починає віддавати її назад. Те ж саме відбувається і з нігтьовими пластинами, надмірна кількість вологи викликає рясне поява бульбашок повітря і істотно погіршує вигляд покриття.
- Жир. Якщо ваші нігті були жирними, то гарного манікюру ви не отримаєте, адже основою будь-якого довговічного покриття можуть бути тільки ретельно знежирені нігтики. Якщо не зробити цього, то велика ймовірність того, що лак ляже дуже погано і під час підсушування піде бульбашками.
- Зайві шари. Деякі жінки в спробі отримати бажаний відтінок лаку наносять занадто багато шарів, це суперечить рекомендованої технології. В ідеалі будь-манікюр повинен включати один шар бази, пару шарів кольорового відтінку і закріплювач. Якщо число декоративних покриттів більше, особливо якщо вони були недостатньо добре просушені, то поява бульбашок буде неминучим.
- Неправильна техніка. Неграмотна технологія нанесення покриття теж може викликати появу ненависних бульбашок. Майте на увазі, що кисть повинна щільно прилягати до ноготку під час фарбування, її слід утримувати майже паралельно пластині так, щоб лак наносився легкими мазками від самого заснування до кінця.
- Дефекти нігтьової пластини. Будь-які нерівності, тріщини, горбики і відшаровування згубним чином позначаються на якості манікюру. Наповнюючи такі нерівності лаком, пензлик нерідко залишає досить багато повітря і як результат – все ті ж бульбашки.
- Низькоякісні матеріали. Не варто використовувати старий лак – йому саме місце в вашому сміттєвому відрі, а ніяк не нігтики. При тривалому зберіганні рідина загусає і втрачає свої початкові властивості, тому дуже погано лягає. Якщо лак загус, має сенс розбавити його спеціальними рідинами, але якщо термін придатності зовсім минув – то результат покриття таким складом, навіть розведеним, буде вельми сумнівним.
Що робити, якщо лак пішов бульбашками?
Отже, ми розібралися з причинами. Але що робити, якщо ви покрили нігті, а лак почав пузиритися? Єдиний варіант – це змити подібне покриття і нанести нове. Не виключено, що при нанесенні ви упустили один з аспектів і при повторенні манікюр буде бездоганним. Наприклад, ви могли недостатності добре висушити і знежирити нігтики або нанести занадто багато шарів.
Але є і альтернативний варіант, він хороший у тому випадку, якщо у вас немає часу на оновлення покриття або закінчився лак. Тоді ситуацію врятують наклейки – їх завжди можна закріпити рівно на тих місцях, де лак занадто інтенсивно пузириться. Якщо таких етикеток у вас під рукою немає, то складом контрастного кольору можна зобразити малюнок, припустимо, хаотичні абстрактні візерунки дерев’яною зубочисткою або тонкою кистю.
Впоратися з цим завданням може навіть любитель, а манікюр вийде незвичайним, оригінальним і стильним.
Як запобігти появі бульбашок?
Для того щоб вам не довелося придумувати варіанти маскування неестетичних бульбашок, потрібно просто слідувати деяким простим рекомендаціям.
- Ніколи не трусіть лак. Якщо ви хочете трохи прогріти його, просто покатайте його трохи в руках або опустіть в ємність з теплою водою.
- Не варто після використання мити пензель у воді. Це безглуздо, зняти залишки лаку водою ви не зможете, а волога залишиться, потрапить у флакон – результат такого нанесення буде самим жалюгідним.
- Базу для манікюру і основний тон краще купувати в одного виробника. Професіонали відзначають, що багато склади різних брендів просто несумісні, що призводить до відшарування лаку, розтріскування, пузырению та інших неприємних наслідків. Якщо у вас немає потрібної основи, нанесіть замість неї безбарвний лак потрібної марки.
- Не варто захоплюватися сушінням лаку феном, як це роблять багато представниць прекрасної статі. Це досить швидко руйнує всю структуру складу і викликає пузыристость поверхні. Якщо ви не маєте можливості витрачати час на природне висушування поверхні – кращі купіть особливу експрес-сушку, в ній покриття застигає буквально за кілька секунд.
- Якщо ви наносите відразу кілька шарів основного тону, то неодмінно просушуйте кожен з них перед нанесенням наступного, тільки в цьому випадку ваш манікюр стане естетичним і довговічним.
- Не забувайте шліфувати нігті перед застосуванням лаку, особливо якщо у вас нерівна пластина з явно вираженими плямами і борозенками. Зазвичай для цього використовують баф або м’яку пилку.
- Звертайте увагу на термін зберігання складу, навіть якщо ви тільки що купили його в магазині, немає ніякої гарантії того, що він не стоїть на прилавку вже кілька місяців. Старий склад втрачає свої характеристики, тому отримати якісне покриття не представляється можливим.
- Не варто робити манікюр відразу ж після прийняття душу або ванни, тоді волога просто не встигне повністю вийти з нігтів, тому і з’являються повітряні бульбашки, причому не відразу, а через пару годин після висихання, коли виправити ситуацію ви вже не зможете.
Про те, чому лак пузириться на нігтях і як цього уникнути, дивіться у наступному відео.