Мішечки для подарунків: як зробити мішок з паперу своїми руками? Як зшити флісовий мішечок? Як зв’язати маленький мішок гачком?
Атмосфера будь-яких свят — особлива. Вона складається з безлічі дрібниць. Крім святкового столу і декорацій, особливу роль відіграють подарунки. Їх чекає кожного, тому важливо, щоб презенти були надійно і красиво упаковані. Ми пропонуємо вам розглянути різні варіанти упаковки, які можна зробити своїми руками, щоб це було стильно і оригінально.
З паперу
Почнемо з упаковки, яку приємніше всього знімати з подарунку — з класичного, так приємно шелестящего паперового мішечка. Пропонуємо ідеї, як можна сховати подарунок.
- Якщо святковий сувенір поміщається в коробку, можна просто обклеїти її красивою папером. Вам не знадобиться нічого, крім двостороннього скотча, щоб зробити все акуратно.
- Ніхто не забороняє відійти від традиційної прямокутної форми і зробити з паперу мішечок. Просто поставте ваш подарунок у центр квадратного паперового листа і з’єднайте зверху всі чотири кута, перетягнувши їх стрічкою, гумкою або бантом. Вийде свого роду кульок. Варіант простий, але за рахунок цікавого принта на папері може виглядати дуже ефектно.
- Якщо вам важливо, щоб подарунок тримав форму, але зробити з паперу жорсткий каркас проблематично, використовуйте в основі кошик або нижню частину звичайної коробки, залишивши відкритим верх, щоб упаковці можна було надати форму мішка.
- Останнім часом популярними стали звичайні, не брендовані крафтовые готові мішки для подарунків. Вони бувають різних розмірів, їх дуже легко декорувати. Можна прикрасити поверхню відповідної за розміром ікебаною з гілок, кульок і стрічок, можна нанести якийсь візерунок або прикрасити пакетик стрічками з натуральних тканин.
З тканини
Папір — відмінний варіант, але не єдиний. Деякі вибирають для декорування текстильні упаковки: флісові, шовкові, оксамитові. Це досить економічний і зручний варіант. Таку тару важко порвати раніше часу, вона не просвічує, з нею не трапиться нічого, навіть якщо вона намокне, ну а варіантів забарвлень і текстур у тканинних мішків просто не перелічити! Розглянемо деякі види роботи з тканинними мішками.
-
Якщо ви любите рукоділля, можна зшити цей мішок. Простіше всього зробити це на машинці, але якщо подарунок невеликого обсягу, можна і руками. Простий петельний або стебловий шов, що утримує краю, буде виглядати досить ефектно.
Зробіть викрійку, орієнтуючись на розміри вашого подарунка, та буквально за кілька хвилин підготуйте відмінний чохол.
- Якщо тканина була однотонною, наприклад, благородний червоний оксамитовий натуральний полотняний мішок або м’який флісовий — прикрасьте «фасад» аплікацією. Можна пришити вже готову нашивку чи скласти свою композицію. Вирізати візерунок або малюнок можна з інших шматочків тканини. Деякі створюють мозаїки з гудзиків, інші використовують пір’я, стрічки або роблять невелику вишивку. Варіантів дуже багато, все залежить від вашого вільного часу і майстерності.
- Якщо шиття — не сильна сторона, а використовувати для обробки ткати все одно хочеться, не переживайте, можна зробити мішечок, використовуючи тканину і будь-яку стрічку. Є два варіанти. Перший: за аналогією з паперовим вибирайте підходящу за розміром до вашого подарунка шматок тканини, ставте презент в центр, з’єднуйте 4 кінця упаковки (або затягуйте краю вгору, якщо ви вирізали круг) і зав’язуйте конструкцію на щільний вузол, акуратно розправляючи складки. Другий: загорніть подарунок за принципом цукерки. Ви також укладаєте основний вміст у центр тканини, але ближче до одного з країв, і закатываете подарунок, наче тісто.
Все що залишилося — перев’язати упаковку з двох сторін, щоб зафіксувати знаходиться всередині предмет.
Чим прикрасити?
Трохи вище ви вже могли знайти кілька ідей, але зупинимося на обробці трохи докладніше.
- Перший варіант — аплікація. Її можна зробити з тканини, ґудзиків, паперу, підфарбованою або натуральній вати. Всі підручні матеріали легко перетворяться у оздоблювальні, якщо у вас з’явилося натхнення.
- Другий варіант — ялинкові іграшки. Маленькі кульки, дзвіночки і бубонці, красиві ажурні фігурки, які можна повісити на мотузку, обтягуючий мішечок.
- Ще один спосіб бути оригінальним — використовувати в оформленні цукерки або печиво. Це не тільки красива, але ще і смачна упаковка, якої особливо зрадіють діти.
- Використовуйте для прикраси намистини або бісер. Зробіть вишивку або, користуючись великими намистинами, доповніть звичайну стрічку, фіксуючу упаковку.
- Для упаковки можна використовувати самоклеючі стрази. Це елементарний спосіб обробки, який не вимагає особливих навичок, до того ж стрази часто можна знайти у форматі, коли вони вже продаються у формі певного узору, наприклад, сніжинки або ялинки.
- Зараз часто роблять мішечки з мішковини, її дуже гарно можна прикрасити натуральними ялиновими гілками і шишками або скласти свого роду ікебану. У такому вигляді оформлення буде доречно використовувати будь-які природні елементи, від квітів до сухих гілочок, стягнутих звичайною мотузкою.
В’язаний варіант
Останній пакувальний варіант, про який хотілося б розповісти — в’язаний гачком або спицями мішечок. Тут вам знадобиться певна частка вміння, але такий мішечок і сам по собі вже є подарунком. Зробити таку упаковку важче, ніж з тканини, але погодьтеся, для улюблених приємно старатися.
Якщо ви не вмієте в’язати, а задумка цього вимагає, онлайн ви знайдете безліч майстер-класів, де за кілька хвилин можна навчитися робити прості форми елементарної в’язки.
Почніть з легкого — спробуйте зробити однотонний кульок. Пов’язаний спицями мішечок виглядає дійсно оригінально, від нього віє особливим святковим настроєм, тому така упаковка варто зусиль. Прикрасити її можна не тільки візерунком, але й усіма названими вище елементами обробки.
Не бійтеся проявити фантазію, свята створені для особливого настрою!
Про те, як можна виготовити мішечки для подарунків своїми руками, дивіться у наступному відео.