Папір не терпить: 7 ресурсів, які відредагують ваші тексти

Бумага не терпит: 7 ресурсов, которые отредактируют ваши тексты
Іра Керст
Автор

Іра Керст

Заступниця головної редакторки

Не робить помилок той, хто нічого не робить — відома істина. Однак цей постулат не стосується грамотності, і якщо вам необхідно швидко і якісно перевірити текст на орфографічні і граматичні помилки, зробити якісний переклад з української мови на російську і навпаки, знайти значення того чи іншого слова, ми рекомендуємо звернутися до онлайнових сервісів, які вам у цьому допоможуть.

Online corrector

Дане додаток здатне виявити практично всі види помилок — орфографічні, граматичні, стилістичні, лексичні. Користуватися ним просто — необхідно завантажити утиліту і вибрати в меню, ті розділи служби Google Docks, де ви хотіли б перевіряти тексти українською мовою. Onlinecorrector допоможе відредагувати, як просте листа, пересланого запрошення допомогою GMail, так і великі масиви тексту, типу статей, рефератів, курсових і дипломних робіт і т. д. Варто лише відкрити потрібний текст в Google Docks. Додаток працює безкоштовно.

Grammarly

Даний сервіс оцінять всі ті, хто складає тексти англійською мовою. Додаток має дві версії — безкоштовну, яка при установці інтегрується в браузер Chrome і має в своєму арсеналі 150 правил правопису, і платну, можливості якої значно ширше — 250 правил, функція підказки більш вдалих слів, перевірка стилістики, виправлення запозичень і стежить за тим, щоб у тексті не було багато запозичень — незамінна функція для студентів. Після установки Grammarly буде виправляти всі ваші листи з GMail і навіть листування англійською в соцмережах. Зазначимо, що сервіс був розроблений програмістами з Києва — Олексієм Шевченка і Максимом Литвином.

Hemingway

Англомовний сервіс навчить вас писати, як Хемінгуей — лаконічно, просто і зрозуміло (не дарма ж він носить ім’я відомого письменника). Онлайновий редактор розпізнає стилістичні помилки — перевантажені пропозиції, заумні слова, пасивний заставу та інші «усложнители» писемного мовлення. Також Hemingway обчислює рівень доступності, виділяє різні види помилок різними кольорами, підтримує нескладну розмітку. Утиліта для ОС Windows і Mac обійдеться в $19,99, а веб-версія безкоштовна.

Hrinchenko

Не менш відомий письменник і вчений теж подарував своє ім’я ресурсу, який має тлумачним словником української мови. Остаточна версія першого фундаментального «Словника української мови» в чотирьох томах була випущена в 1909 році, а сьогодні ми можемо користуватися напрацюваннями Бориса Грінченка в зручній формі — в онлайні. Скориставшись ним, ви не тільки зможете дізнатися значення того чи іншого слова, але і його правильне написання та вимову, а також побачите приклади його використання.

Istio

Ресурс проводить СЕО-аналіз тексту в онлайні, перевіряючи його водність, «нудоту», наявність і кількість стоп-слів, багатство словника, а також визначає тематику. Istio вказує на орфографічні помилки і допомагає виділити ключові слова. Даний інструмент буде корисний власникам інформаційних сайтів і блогів, яким потрібні оригінальні тексти.

Readability

Сервіс перевіряє і оцінює тексти російською мовою за кількома параметрами: кількість друкованих знаків, кількість слів і речень, відсоток складних слів, вік цільової аудиторії для конкретного тексту, рівень читабельності. Для перевірки ви можете вказати посилання на вже опублікований текст, або залити його єдиним масивом. Readability буде корисний копірайтерам, журналістам, рерайтерам, перекладачам і всім тим, хто публікується в інтернеті.

Грамота

Цей сайт не тільки надасть у ваше розпорядження тлумачний, орфографічний словники, але і словник синонімів, антонімів, власних імен, наголосів, методичних термінів. Ресурс володіє функцією «Довідка», скориставшись яким, ви зможете отримати відповідь на будь-яке питання, що стосується правопису. На питання відповідають досвідчені філологи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code