Пароочищувачі для меблів: як вибрати парогенератор для чищення м’яких меблів? Яку поверхню можна чистити пором в домашніх умовах?
Улюблений диван втратив колишню красу. Причин може бути багато – дитина розлив на нього склянку соку, чоловік у спортивному азарті при перегляді футболу впустив на оббивку жирну котлету. На диван прокидалися рум’яна або пудра. Все це неприємно, але зовсім не привід вирушати в меблевий салон за дорогою покупкою, викликати майстра по перетяжці оббивки меблів і навіть не привід одразу звертатися в хімчистку. Сучасні виробники побутової техніки вже давно придумали диво-машину для боротьби з такими плямами – пароочищувачі для меблів.
Характеристика
Принадність пароочисників для меблів в тому, що вони підійдуть не тільки для м’яких меблів – диванів і крісел. Більшість пропонованих моделей з легкістю впораються з забрудненнями на пластикових, керамічних, металевих поверхнях. Текстильні ж для них — найбільш проста і легка задача.
Парогенератор для меблів можна також використовувати для чищення килимів, подушок і матраців. Пором ви не тільки повернете їм колишню чистоту, але і позбавитеся від можливих невидимих паразитів, білизняних і пилових кліщів, нерідко поселяються під товщею покривала.
Професійні парові апарати забезпечують проникненню пари всередину поверхні на глибину до 10 сантиметрів. Вони без праці видаляють практично будь-які забруднення: жир, сліди косметики, плями від фруктів і навіть волосся.
Види
Існує кілька видів побутових меблевих пароочисників. Розглянемо основні.
Ручні
Це компактні, легкі і прості в експлуатації пароочищувачі. Вони дозволяють робити швидке прибирання практично будь-яких поверхонь без істотних зусиль. Ще одна перевага таких апаратів – відносна дешевизна і доступність для будь-якого бюджету.
Компактні
Такі моделі чимось нагадують пилосос. Резервуар у них розташований внизу. Звідси і візуальне схожість з пилососом. Компактний пароочищувач оснащений насадками для різних текстур і будівель меблів.
Але пам’ятайте, що при виборі такої моделі слід звернути увагу на довжину шланга, що з’єднує паровий резервуар з насадкою, щоб чистка потрібної вам поверхні не була ускладнена обмеженим доступом. Те ж стосується і мережевого кабелю.
Пилососи
Такі моделі підходять для професійного використання. Та й ціна не всім по кишені. Однак потужність пилососа-пароочисника і ефективність його роботи навряд чи можна порівняти з вищеописаними приладами. Пилососи більш довговічні.
Сучасні моделі
Фахівці багатьох клінінгових компаній вже давно зробили вибір на користь пароочисників. Такий прилад є універсальним. Він має масу переваг над своїми конкурентами за право називатися кращим борцем з брудом. Ось лише деякі його переваги:
- справляється з більшістю видів забруднень;
- може використовуватися на різних поверхнях;
- легкий у застосуванні;
- проникає у важкодоступні місця;
- бореться з неприємними запахами;
- справляє помірну дезінфекцію;
- не вимагає спеціальних чистячих засобів, а значить — максимально екологічний;
- не залишає розводів.
Особливості вибору
Перше, на що варто звернути увагу, – це потужність пароочисника. Чим вона більше, тим вища ефективність його застосування. Вона коливається від 700 Ватт в ручних пароочистителях до 2300 Ват підлогових. Наступний параметр – об’єм парового котла. Чим він більше, тим довше пропрацює ваш прилад без «підживлення».
Майте на увазі, що одного літра води вистачить на тридцять-сорок хвилин безперервної роботи.
Якщо ви зупинили свій вибір на ручному пароочистителе, то зверніть увагу на його вагу. І пам’ятайте – виробники найчастіше вказують масу «порожнього» приладу. Додайте воду і отримаєте ту вагу, яку вам доведеться піднімати при збиранні.
Наступне обставина, що вимагає уваги, – кількість насадок. Чим їх більше, тим більше здібностей у машини. Мінімум їх має бути три штуки, значення максимуму визначити складно. Виробники пропонують різноманітні насадки для різних видів підлогового покриття, чищення дзеркал та вікон, текстилю.
Про довжині електричного шнура і шланга говорилося вище. Додамо лише, що важлива ще і гнучкість цих елементів, щоб безперешкодно прибирати важкодоступні місця.
При виборі зверніть увагу на час нагрівання приладу. Одні будуть готові до роботи через 10 секунд, інші будуть «пихкати» 10 хвилин.
Наступний пункт – парове тиск. Тут все складніше. Виробники заявляють, що створюється всередині резервуара, на виході ж все залежить від довжини шланга і конфігурації насадки.
Отже, вибір зроблений, пора приступати до прибирання, але перш рекомендуємо вивчити інструкцію по експлуатації приладу. Це допоможе виключити прикрі помилки у використанні.
Рекомендації по експлуатації
Перед тим як почати обробку улюбленого дивана, спробуйте дія приладу на непомітній ділянці, прихованому від очей, і тільки якщо він не змінить структуру, можна чистити меблі цілком.
Порядок дій може бути таким.
- Видаліть з поверхні все смітинки. У домашніх умовах це легко зробити за допомогою пилососа. І тільки після цього пускайте в хід свій пароочисник.
- Залийте рідину в ємність для води. Виробники рекомендують використовувати очищену фільтром рідина.
- Якщо плями на меблях складні або для роботи приладу потрібно миючий засіб, додайте його у воду. Та тільки спершу уважно ознайомтеся з інструкцією. Пам’ятайте: більше не значить краще, надмірна кількість порошку може зіпсувати вашу меблі.
- Під час роботи намагайтеся тримати свого «помічника» паралельно поверхні, що очищається.
- Чим делікатніше тканина на меблях, тим менший тиск має на неї відмовлятися.
- Особливо жирні або засмальцьовані ділянки простіше буде очистити, якщо направити на них пара знизу вгору, як би видуваючи бруд.
Після завершення прибирання перевірте, чи не залишилося де вологи, якщо так, то необхідно промокнути це місце серветкою з мікрофібри.
Огляд парочистителя дивіться у відео.