Резюме прораба: зразки резюме виробника робіт в будівництві та оздоблювальних робіт, приклади обов’язків виконроба загальнобудівельних робіт

Професійна діяльність виробників робіт безпосередньо пов’язана з виконанням різного роду будівельних завдань. Така робота завжди була досить прибутковою, а тому на цю посаду претендує велика кількість фахівців (як молодих, так і досвідчених).
Як правильно скласти резюме виробника робіт? Які пункти обов’язково потрібно включити в документ і чого писати не слід? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашому матеріалі.
Основні пункти
Якщо ви хочете зайняти вакансію в сфері виробництва різного роду робіт (наприклад, посаду виконроба, спеціаліста оздоблювальних, загально будівельних, покрівельних, монолітних або будь-яких інших будівельних робіт), то вам потрібно правильно скласти своє резюме.
Однак майте на увазі, що для здійснення діяльності у цій сфері необхідно мати деякі ключові навички, а також вміти виконувати комплексні обов’язки (про що обов’язково потрібно написати у вашому резюме).
Розглянемо докладніше, які пункти потрібно включити в документ при працевлаштуванні.

Освіта
В залежності від того, на яку конкретно посаду ви претендуєте, у роботодавця можуть бути самі різні вимоги щодо необхідного рівня освіти. Так, якщо ви хочете стати простим різноробочим на будівництві, то вузівський диплом (а іноді навіть і шкільний атестат) у вас не попросять.
У той же час для більш складних і відповідальних посад (наприклад, інженер-будівельник або виконроб) вам потрібно мати освіту. При цьому воно необов’язково має бути вищим – в деяких випадках підійде коледж або ПТУ, а також курси.
У графі «Освіта» в хронологічному порядку потрібно вказати всі навчальні заклади, які ви закінчували. Не забувайте писати свою спеціалізацію, а також час навчання.
Досвід роботи
Набагато більше значення в будівельній сфері має ваш досвід роботи. При цьому якщо ви вже досвідчений фахівець, який встиг попрацювати над низкою проектів, не варто вказувати їх всі. Досить акцентувати увагу роботодавця на 3-5 найбільш успішних проектах. Також можна прикласти відгуки і характеристики ваших попередніх начальників.

Професійні навички та вміння
Необхідні професійні навички та вміння будуть значно різнитися в залежності від того, на яку посаду в будівництві ви претендуєте. Так, виконроб повинен вміти працювати з технічною документацією, вміти вести переговори, мати лідерські якості, розуміти креслення, мати навички роботи з будівельною технікою і т. д. В той же час ті будівельники, які знаходяться за рангом нижче, не потребують будь-яких специфічних знаннях і уміннях, їх найважливіша перевага – володіння достатньою фізичною силою.
В цілому ж при заповненні цієї графи дуже важливо писати ті вміння, які актуальні конкретно для цієї посади і конкретно для цього роботодавця. Для цього уважно читайте опис вакансії і складайте резюме відповідно до цього опису.
Крім розглянутих вище ключових пунктів, резюме для прийому на роботу має містити ваші ПІБ, контактні дані, особисті якості, хобі та захоплення. Крім цього, можна вказати будь-яку іншу додаткову інформацію, яка на вашу думку є актуальною для роботодавця (наприклад, готовність до переїзду або відряджень, наявність власного транспорту і водійського посвідчення тощо).

Чого не варто писати?
Для того, щоб роботодавець, який буде знайомитися з вашим резюме, сприймав його як серйозний діловий документ, а вас як досвідченого професіонала, при складанні необхідно уникати деяких помилок, а саме – не писати непотрібну інформацію.
Особисті дані
Резюме – це діловий документ, який складається з чітко визначеною метою – отримання бажаного робочого місця. У зв’язку з цим вінне має містити вашої особистої або біографічної інформації. Припустимо загальна згадка сімейного стану, проте в деталі і подробиці вдаватися не рекомендується.
Досвід роботи менше 1 року
Короткострокова робота може бути вказана в резюме тільки в тому випадку, якщо за своїм характером вона була такою.
Якщо ж ви змінили місце роботи з інших причин (наприклад, не порозумілися з керівництвом), то його краще не вказувати у своєму резюме. Справа в тому, що в такому випадку роботодавець може не сприймати вас серйозно.
Також питання про часту зміну роботи можуть стати на особистій співбесіді.

Неактуальна інформація
Вся інформація, яка входить в резюме, повинна мати пряме відношення до посади. У зв’язку з цим не рекомендується вказувати нерелевантні досвід роботи або невідповідне освіта. Так, на будівництві вам не знадобиться освіту юриста або досвід роботи офіціантом.
Брехня
Ні в якому разі не можна обманювати роботодавця і включати в резюме неправдиву інформацію (наприклад, писати навички, якими ви не володієте).
Ваша брехня обов’язково розкриється в процесі роботи, і ви не тільки втратите бажану посаду, але і зіпсуєте свою професійну репутацію.
Шаблонні фрази
Використовувати шаблони резюме, знайдені в інтернеті, для складання свого особистого документа не заборонено. Однак не можна повністю копіювати, переписувати.

Зразки
Маючи під рукою вдалий приклад документа для влаштування на роботу, скласти свій особистий стає легше. Саме тому ми пропонуємо вам звернути увагу на грамотно складені шаблони резюме виконавців робіт.
- Перший приклад є досить коротким і лаконічним. Резюме не містить зайвих даних, відсутні елементи оформлення. При цьому вся необхідна інформація, яка є актуальною для тієї посади, на яку претендує здобувач, представлена.
- Резюме будівельника досить легко сприймати з візуальної точки зору, так як документ добре і правильно структурований, а також має всі необхідні розділи. Підзаголовки виділені кольором, що також спрощує процедуру читання.
- Даний здобувач знайшов ідеальний баланс особистої і професійної інформації в резюме. Так, він розповів про свій сімейний стан, але не вдавався в непотрібні деталі.


