Шапка-боярка (56 фото): зимові моделі з соболя і з овчини, шкіряні
Зимовій шапці зовсім необов’язково бути яскравою інфантильної з помпонами або надмірно простий. Шапка-боярка – незамінний варіант для елегантних жінок, які віддають перевагу ефектний образ і розкіш.
Особливості
У боярки досить довга історія, адже вона є традиційним російським головним убором. Раніше ця шапка була предметом чоловічого гардероба, але, як і у випадку з багатьма іншими речами, в результаті перекочувала в жіночу моду.
Шапка-боярка – головний убір з двох частин, одна з яких закриває маківку (тулія), а друга обгорнена єдиної смугою навколо лоба (околицю). Форма тулії може бути плоскою або опуклою, а околицю шириною не менше десяти сантиметрів.
У цієї шапки немає підлоги, тобто носити її можуть і чоловіки, і жінки, проте модельний ряд для тих і інших трохи відрізняється популярними квітами, декоративними елементами. Найчастіше околицю і тулія відрізняються один від одного матеріалом, проте деякі шапки виконані повністю з хутра.
Так як боярка – зимовий предмет одягу, то з вивороту є утеплювач, а також регулятор розміру, щоб вона краще сиділа на голові і не пропускати холодне повітря.
Моделі
Традиційна модель шапки-боярки являє собою шкіряну тулью з околом з цільного хутра. Ковпак обтічної форми може бути зшитий з кількох клинів, а хутро підбирається пухнастий і об’ємний, щоб надати головного убору виділяється форму.
Найпоширеніша модель виглядає як пришитий навколо шкіряного верхівки хутряний широкий обід, однак існує ще одна технологія. Вона припускає наявність основи з трикотажної заготовки, через петлі якої пропускають тонкі смуги хутра.
Моделей у шапки-боярки не так вже й багато, так як у неї є певний класичний фасон. Втім, і в нього деякі дизайнери привносять щось нове, наприклад, вушка по боках або помпон.
Ще однією типовою моделлю є в’язана шапка-боярка, на якій в якості околиша виступає подвійний об’ємний відворот. До незвичайним можна віднести фасон «орбіта», у якій під околом є продовження тулії, тобто, додаткова нижня частина, вузький лоб. Зовні шапка-орбіта трохи нагадує своєрідний бере.
Існують моделі шапок, околицю яких зроблений не з хутра, а замші, оксамиту і іноді шкіри.
Що стосується декоративних елементів, то на хутряних боярках головна прикраса, звичайно ж, хутро. Однак на деяких моделях, наприклад, так званої «снегурке», на потиличній частині є шкіряні шнурки з дзвіночками, металевими наконечниками, дзвіночками або довгий хутряний хвостик.
Тулія може бути прикрашена вишивкою з золотої нитки, стеклярусу, бісеру, каменів, перлів, а також покрита принтом в стилі городоцької або хохломской розпису, павловського хустки.
Матеріал
Шапка-боярка виглядає дорого і ефектно, адже для її пошиття використовують дорогі густі хутра. Найпопулярнішими є песець, норка, чорнобурка, однак крім них зустрічається білка, бобер, соболь, єнот і лисиця. Околицю більш доступних моделей шиють з овчини.
Тулія цельномеховых шапок шиється з хутра, як того ж самого, так і іншого виду. Хутряна маківка обов’язково стрижена і выщипанная, щоб була різниця по фактурі між двома частинами головного убору, так як забарвлення перебуває в кордоні відтінків одного кольору.
Найчастіше можна знайти і придбати комбіновані моделі, ковпак яких зшитий з натуральної шкіри або штучної шкіри, замші, оксамиту, жаккарда, рідше трикотажу або пов’язаний з вовняної пряжі. В якості підкладки використовується саржа або трикотаж.
Як вибрати?
У боярки немає вікових обмежень, адже вона буде виглядати однаково вишукано як на юній дівчині, так і дамі у віці.
Тип особи теж не має значення, а от на невисоких дівчат така шапка, особливо надмірно об’ємного фасону, може виглядати незграбно й візуально вкорочувати.
Варто розуміти, що хутряна шапка підійде далеко не до кожної верхньому одязі, так що перед покупкою слід відштовхуватися і від наявності речей для гармонійного комбінації. Крім того, темні шапки найбільш практичні і універсальні для підбору одягу і аксесуарів.
Слід перевірити якість головного убору, адже, як і всяке хутряний виріб, ціна у нього буде добра, а отже хочеться, щоб він прослужив довго:
- Хутро не повинен мати хімічного або неприємного натурального запаху, лисин, жирних приклеившихся один до одного волосків.
- Ворс не повинен залишатися на руках, якщо обережно потягнути за хутряну частина.
- Не можна обійти стороною тулью і підкладку, так як від якості швів буде залежати надійність виробу, а від матеріалів – загальна вага і здатність зберігати тепло.
З чим носити?
Шапка-боярка ні за що не підійде до звичайної короткої спортивній куртці або оверсайз парку. Найкраще з об’ємною шапкою будуть виглядати приталені фасони верхнього одягу – шуби і кожушки, дублянки, пуховики, пальто. Стрижений хутро околиша дозволяє носити з такою шапкою більш вільні речі, такі як пальто і шуби oversize.
Окрему увагу приділяйте взуття, так як крім верхнього одягу вона є одним з найбільш видимих атрибутів зимового вуличного способу. З короткими виробами можна сміливо носити ботфорти і високі чоботи на підборах, півчобітки. Нарочито грубуваті і прості черевики не варто поєднувати з шикарними пухнастими шапками. Для любителів ажіотажу – кросівки в комплекті з вільним пальто і шапкою-бояркою.
Завдяки хутряний частини боярка стає прикрасою будь-якого образу. Саме тому цибулю, складений з такою шапкою, не вимагає втручання інших активних аксесуарів, речей компаньйонів (шарфів, рукавичок), сумок. У всіх них повинен бути простий та гарний дизайн, щоб доповнювати настільки виділяється шапку, а не конкурувати з нею, роблячи вигляд смаку.
Модні образи
Чорна пухнаста боярка з акуратним хутряним полушубком з чорним шкіряним паском. Бежева верхній одяг розбавляє чорний цибулю і є головним його акцентом, адже крім шапки надіті чорні штани і ботфорти.
Коричнева не пухнаста шапка підійде до подовженому класичного пальто синього кольору. Під ним теракотовий щільний светр і сірі джинси, а на ногах білі кеди. Як сумки невелика чорна кроссбоди.