Топ 6 непотрібних дій при прищах

Знання людини про методи боротьби з шкірними висипаннями неповні, а часто і шкідливі. Іноді він здійснює безліч різних дій заради того, щоб позбутися від настирливих прищів – і все марно.

Варто розібратися з тими діями, які є марними для боротьби з подібною проблемою. До таких відносяться:

У підлітковому віці бездіяльність – теж дія

Багато хто вважає, що прищі – це вікова проблема. З ними марно боротися в підлітковому віці, а надалі – вони самі пройдуть. Тому їх власники просто чекають, коли проблема вирішиться сама собою – так робити не варто. Акне буває, як у підлітків, так і у людей старше 25 років. Це захворювання далеко не завжди проходить саме по собі. Щоб уникнути загострень, а також істотно зменшити вираженість наслідків, таких як шрами, рубці і плями на місці прищів, варто лікувати дану проблему. Звернутися до лікаря варто ще на першому році хвороби, особливо, якщо форма акне досить важка. Якщо не дотриматися цієї рекомендації, то шкіра може сильно змінитися в негативну сторону. Краще не зволікати зі зверненням до дерматолога.


Як можна більше перебувати під сонячними променями (або в солярії)

Вважається, що ультрафіолет знезаражує шкіру і підсушує прищики. Але загоряти можна помірно, недовго і тільки у безпечне час. Від недовгого перебування на сонці ситуація з прищами тимчасово поліпшується, але при тривалому впливі ультрафіолету акне може загостритися з подвоєною силою. До того ж, на обличчі може утворитися сонячна алергія, адже надлишок ультрафіолету посилює виділення шкірного сала – це заважає процесу оновлення шкіри, а відмерлі лусочки епідермісу закупорюють протоки сальних залоз.


Сидіти на дієті

Кажуть, що, якщо виключити чіпси, газовані напої, солодощі, жирне, кава і алкоголь то прищі зникнуть. Але не все так просто. Одна лише дієта не вирішить цю проблему. Звичайно, здорова їжа значно покращить стан шлунково-кишкового тракту, що якоюсь мірою вплине на стан особи. Але проблема підвищеної активності сальних залоз точно не вирішиться, адже в її основі лежать гормональні зміни. Правильне і здорове харчування є невід’ємною частиною додаткової при комплексному лікуванні вугрової хвороби.


Підсушувати шкіру, використовуючи часте умивання з милом і спиртовмісну косметику

Прищі – це проблема не тільки шкіри, але і волосяних фолікулів і сальних залоз. Підвищене виділення шкірного секрету залозами закупорює пори і сприяє появі різних запалень, тому усувати жир і забруднення потрібно обов’язково. Але не варто цього робити такими агресивними засобами, як мило і спиртовмісна косметика – вони дуже сильно пересушують шкіру змінюють її кислотно-лужний баланс. Це в свою чергу лише посилює виділення сала.

Для догляду краще використовувати лікувальні засоби для догляду за жирною шкірою, схильною до утворення комедонов, бесспиртовые тоніки, скраби і протизапальні маски. Допоможуть також відвари з ромашки, шавлії і подорожника. До того ж, не дивлячись на жирність шкіри, її потрібно обов’язково зволожувати легкими емульсіями і некомедогенными кремами, у складі яких знаходиться гіалуронова кислота і колаген.


Підвищена сексуальна активність позбавить від прищів

Здоровий секс сприяє вирівнюванню гормонального фону. Але вчені встановили, що рівень загального тестостерону в крові у більшості хворих на вугрову хворобу не перевищує норму. Цей гормон часто може перетворюватися в дегидротестостерон – що і сприяє появі прищів. Але в цьому винна не відсутність статевого акту, а спадковість.


Лікувати прищі потрібно тільки зовнішніми засобами

При легкій формі захворювання цього може бути і досить. Але при среднетяжелой і важкої, обов’язково потрібна системна терапія. Пацієнт повинен повністю обстежитися із залученням ендокринолога, гастроентеролога та інших спеціалістів при потребі. Результати обстеження допоможуть призначити необхідне лікування – імуномодулюючу терапію, антибіотикотерапію, гормональну терапію або прийняття вітамінів. Самостійно приймати ці препарати ні в якому разі не можна, так як вони мають багато протипоказань і можуть давати безліч побічних ефектів.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code